Aktualności


I Etap IV Ogólnopolskiego turnieju All-Chemicznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez KN Alkahest   
Niedziela, 25 Marzec 2018 21:45

  

Dnia 10 marca 2018 roku na Wydziale Chemii UMCS odbył się I etap IV Ogólnopolskiego Turnieju All-Chemicznego.

IV Ogólnopolski Turniej All-Chemiczny
Przypomnijmy, że jest to dwuetapowy turniej, w którym udział biorą trzyosobowe drużyny. Etap I, eliminacje (10 marca 2018), obejmuje konkurencję teoretyczną oraz konkurencję plakatową, etap II, finał (8 czerwca 2018), to konkurencja laboratoryjna dla ośmiu drużyn, które w etapie pierwszym zdobyły najwięcej punktów. Celem Turnieju jest rozwijanie i stymulowanie aktywności naukowej młodzieży uzdolnionej, przełamanie niechęci do nauk ścisłych, uzupełnienie i pogłębienie wiedzy chemicznej oraz wykorzystanie jej w praktyce przez uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, popularyzacja zainteresowań naukami chemicznymi oraz podejmowanie i prowadzenie zespołowych prac badawczych. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że od bieżącego roku szkolnego laureaci Ogólnopolskiego Turnieju All-Chemicznego otrzymają nagrodę specjalną, którą jest indeks na dowolną specjalność realizowaną przez Wydział Chemii UMCS.

 

Więcej…
 
Dni otwarte wydziału zamiejscowego UMCS PDF Drukuj Email
Wpisany przez KN Alkahest   
Środa, 07 Marzec 2018 22:22

 

 

  

Koło Naukowe Alkahest wzięło udział w dniach otwartych Wydziału Zamiejscowego UMCS w Puławach, które odbyły się 2 marca. Nasi studenci w składzie: Karolina Gąsior, Anna Kiczor i Maciej Świtka, zaprezentowali następujące doświadczenia: -dwubarwny redoks -koktajl Shreka -wstrząśnięte nie zmieszane -mały głód -węże faraona (w wersji niejadowitej) -dżin z kolby Poniżej trochę zdjęć z pokazów
 
Zmieniony: Środa, 07 Marzec 2018 23:16
Więcej…
 
III Ogólnopolski Turniej All-chemiczny

 Image and video hosting by TinyPic 

Z przyjemnością informujemy, iż w tym roku szkolnym 2016/2017 odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju All-chemicznego. W tym roku jest to specjalna edycja z okazji Jubileuszu 150 urodzin Marii Curie-Skłodowskiej.
Wkrótce na stronie Turnieju pojawią się wszystkie informacje dotyczące organizacji III-ego Ogólnopolskiego Turnieju All-chemicznego.
Zapraszamy do udziału! 
 

 

 

Więcej…
 
,,Kolorowo, wybuchowe-spotkanie z chemią dla każdego"

 Image and video hosting by TinyPic

17 czerwca wraz z Chemicznym Kołem Naukowym "Wodór" z UP ze wsparciem Wolontariatu Studenckiego "Projektor" zorganizowaliśmy pokazy chemiczne pt: "Kolorowo, wybuchowo - spotkania z chemią dla każdego".  Jak sama nazwa wskazuje gościliśmy nie tylko dzieci, czy uczniów, ale i dorosłych, a nawet studentów. Co prawda na początku chemia kolorowa robiła wrażenie głównie na dzieciach, ale gdy zaczęły się doświadczenia z chemii wybuchowej, to rozkręcili się wszyscy i bardzo chętnie zgłaszali się, gdy potrzebowaliśmy ochotników. Mamy nadzieję, że pokazy tego typu będą początkiem nowej drogi do odkrywania jak bardzo ciekawą dziedziną nauki jest chemia.
 
 

 

Więcej…
 
Finał II Ogólnopolskiego Turnieju All-chemicznego

Image and video hosting by TinyPic

 W dniu 03.06.2016r. odbył się finał II-go Ogólnopolskiego Turnieju All- chemicznego.
Chęć udziału w pierwszym etapie zgłosiło 41 drużyn, które musiały się zmierzyć z arkuszem zadaniowym, a także przygotować postery naukowe oceniane podczas konkurencji plakatowej. 8 najlepszych drużyn zakwalifikowało się do finału Turnieju podczas którego rywalizowały w konkurencji laboratoryjnej. Ich zadaniem było między innymi rozpoznanie różnych substancji chemicznych, zmierzyli się także zagadnieniami dotyczącymi chemii analitycznej. Przede wszystkim jednak wyzwaniem była organizacja pracy drużynowej w warunkach rywalizacji naukowej.

 

 

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 7