"Mobilna Nauka 2012"

 

Od 10 grudnia 2011 do 15 stycznia 2012, na terenie Lublina i okolic organizowana była rekrutacja studentów, którzy chcieli przyłączyć się do najnowszego projektu Fundacji Rozwoju Wolontariatu „Mobilna Nauka”.

Celem projektu było promowanie wolontariatu w środowisku akademickim oraz rozwijanie i pobudzanie kreatywności wraz z szerzeniem innowacyjnych form edukowania młodzieży gimnazjalnej z zakresu nauk przyrodniczych. Wolontariusze odwiedzili 6 lokalnych szkół z powiatu lubelskiego. Studenci zostali przygotowani przez kadrę trenerów Fundacji Rozwoju Wolontariatu do przeprowadzenia warsztatów z młodzieżą gimnazjalną poprzez szkolenia.

Specjalistyczne szkolenia: pierwsze z pedagogiki zabawy zaś podczas drugiego 6 godzinnego szkolenia studenci-wolontariusze poznali aktywne metody pracy oraz planowali i przygotowali scenariusze pokazów dla uczniów. Projekt „Mobilna nauka” był możliwością wspólnego rozwijania swoich pasji związanych z naukami przyrodniczymi, poprzez przeprowadzanie interaktywnych pokazów wraz z praktycznym wykorzystaniem umiejętności w trakcie przeprowadzania doświadczeń przeprowadzanych w warunkach podobnych do tych jakie panują w laboratoriach.