Dzień Kariery z Unilevel

 Image and video hosting by TinyPic

 14 marca na Wydziale Chemii odbyło sie spotkanie z przedstawicielkami Unilever. Wydarzenie było podzielone na:

- część wykładową z sesją Q&A, podczas której każdy mógł zadawać pytania dotyczące działalności firmy i planowaniu własnego rozwoju,

- część warsztatową obejmującą grę logistyczna. 

 

 

 

 

Dzięki temu  wydarzeniu zyskaliśmy wiedzę na temat działalności i pracy w Unilever, a przy tym dobrze się bawiliśmy !  

 

Pani Ania Dąbrowska wprowadziła nas  w działalność  korporacji nie tylko w sferze produkcji, ale także poprawy jakości życia milionów ludzi na całym  świecie. Zapoznaliśmy się z planem   „Życie w sposób zrównoważony” i strategią łańcucha korzyści (więcej informacji o łańcuchu korzyści tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=cpYhgqPRivw) .

Wykład Pani Gosi Rychlik poświęcony był procesowi rekrutacji oraz programom płatnych praktyk i staży dla studentów wielu dziedzin. Cenne rady i wskazówki dotyczące planowania rozwoju i kariery ułatwią kreowanie własnej ścieżki zawodowej.

Drugą częścią spotkania była gra logistyczna, polegająca na zaplanowaniu działania firmy pod okiem naszych mentorek.  Podczas dwunastu  rund  mieliśmy szansę przekonać się jak pracują działy produkcji i magazynowania, logistyki oraz customer care.  Krok po kroku planowaliśmy sprzedaży produktów, co okazało się sporym wyzwaniem.  

Dzięki pracy w zespole  uświadomiliśmy sobie, że poszczególne działy są ściśle ze sobą związane, a podejmowanie decyzji nawet w korporacjach wymaga kompromisów.  Dało się odczuć adrenalinę i ducha rywalizacji pomiędzy dwoma „firmami” , w końcu walczyliśmy o jak największe zyski dla firm.

Z uśmiechami na twarzach dotarliśmy do końca rozgrywki.  Zwyciężyła drużyna z większym „zyskiem”, a raczej mniejszym długiem, który wyniósł nieco ponad 2 mln. Na koniec spotkania każdy z uczestników otrzymał  upominek.

 

Mamy nadzieję, że wkrótce znów się spotkamy

 Image and video hosting by TinyPic