Finał II Ogólnopolskiego Turnieju All-chemicznego

Image and video hosting by TinyPic

 W dniu 03.06.2016r. odbył się finał II-go Ogólnopolskiego Turnieju All- chemicznego.
Chęć udziału w pierwszym etapie zgłosiło 41 drużyn, które musiały się zmierzyć z arkuszem zadaniowym, a także przygotować postery naukowe oceniane podczas konkurencji plakatowej. 8 najlepszych drużyn zakwalifikowało się do finału Turnieju podczas którego rywalizowały w konkurencji laboratoryjnej. Ich zadaniem było między innymi rozpoznanie różnych substancji chemicznych, zmierzyli się także zagadnieniami dotyczącymi chemii analitycznej. Przede wszystkim jednak wyzwaniem była organizacja pracy drużynowej w warunkach rywalizacji naukowej.

 

 

 

 Po podliczeniu punktów uzyskanych we wszystkich Konkurencjach: Teoretycznej, Plakatowej oraz Laboratoryjnej miejsca na podium zajęły :
1 miejsce :
Drużyna nr. 9 w składzie: Maciej Kępczyński, Wojciech Tomaszewski, Rafał Guz, (opiekun: Pan Krzysztof Kuśmierczyk) z V Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Poniatowskiego w Warszawie;
2 miejsce:
Drużyna nr. 15: w składzie : Agnieszka Kloc, Weronika Wasiłek, Artur Sokołowski, ( opiekun: Pani Grażyna Przychodzeń ) z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lublinie;
3 miejsce:
Drużyna nr. 10 w składzie : Grzegorz Gruba, Adrian Lech, Robert Parobczak ( opiekun: Pani Joanna Pałdyna ) z Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Turnieju. Do zobaczenia na kolejnej edycji !