Aktualności


Pożegnanie prof. J. Goworka oraz wręczenie Honorowego Członkowstwa

 Image and video hosting by TinyPic

W dniu 14 grudnia 2015 roku odbyło się otwarte spotkanie Koła Naukowego Alkahest podczas, którego Prezes Koła - Przemysław Piątek w imieniu wszystkich Członków oficjalnie podziękował prof. Jackowi Goworkowi za wieloletnie pełnienie funkcji Opiekuna KN Alkahest. Równocześnie powitaliśmy nowego Opiekuna KN Alkahest - dr hab. Piotra Borowskiego. Nowy opiekun wręczył tytuł Honorowego Członka KN Alkahest Łukaszowi Surmie, który swoją aktywnością zdecydowanie zasłużył na ten tytuł.
 
 

 

Więcej…
 
Zjazd Zimowy Sekcji Studenckiej PTChem

 Image and video hosting by TinyPic

Podobnie jak w latach ubiegłych członkowie Koła Naukowego ALKAHEST wzięli udział w Zjeździe Zimowym Sekcji Studenckiej Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Tegoroczny zjazd odbyła się w dniu 5 grudnia 2015 roku na Uniwersytecie Jagielońskim w Krakowie.
Nasi koledzy licznie reprezentowali nasz Uniwersytet podczas sesji posterowej, prezentując koleżankom i kolegom z innych placówek naukowych wyniki swoich badań. Po owocnych sesjach nie zabrakło czasu na zwiedzanie Krakowa. 
 
 

 

Więcej…
 
VI Ogólnopolska Konferencja Studencka "Nowoczesne Metody Doświadczalne w Fizyce Chemii i Inżynierii"

 Image and video hosting by TinyPic

W dniach 27-29 listopada 2015 r. na Wydziale Chemii oraz w Instytucie Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbyła się już VI edycja Konferencji "Nowoczesne Metody Doświadczalne w Fizyce, Chemii i Inżynierii'. Podobnie jak w latach ubiegłych Koło Naukowe ALKAHEST zaangażowało się w organizację niniejszej konferencji.

Chęć udziału w tego rocznej edycji Konferencji zadeklarowało ok 60 studentów i doktorantów z różnych placówek naukowych z całej polski. Konferencja rozpoczęła się wykładem inauguracyjnym wygłoszonym przez prof. dr hab. Tadeusza Domańskiego. 

Członkowie Koła Naukowego ALKAHEST aktywnie uczestniczyli  w licznych sesjach referatowych (plan konferencji w załączniku), w sesji plakatowej oraz w wieczornych spotkaniach inauguracyjnych, które w tym roku odbywały się w Helium oraz w Silence. 

Wyróżnienie za najlepszy plakat naukowy prezentowany podczas Konferencji uzyskała m.in. nasza koleżanka - Ilona Sadok.

 

Więcej…
 
Mini Festiwal Nauki

Image and video hosting by TinyPic

6 listopada 2015 roku Członkowie Koła Naukowego „Alkahest” uczestniczyli w Mini Festiwalu Nauki w Wydziale Zamiejscowym w Puławach. Podczas pokazów chemicznych zostało zaprezentowanych 15 interesujących doświadczeń chemicznych. Największym powodzeniem cieszyło się doświadczenie „rece Fakira”, w którym uczestniczyła młodzież z publiczności.

Opiekunem pokazów był Pan dr hab. Ryszard Janiuk, prof. UMCS.

Nasze koło reprezentowały: Kamila Babkiewicz, Monika Bryczkowska, Agnieszka Czubacka oraz Kinga Kuk.

 

Więcej…
 
Wybory Prezesa KN Alkahest 2015

W dniu 6 października odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie Koła Naukowego "Alkahest", podczas którego wybrano nowy Zarząd Koła w roku akademickim 2015/2016. Bardzo miło nam poinformować, że nowym Prezesem KN Alkahest został Przemysław Piątek.

W skład nowego Zarządu weszli:

Paula Duda -Vice Prezes ds. finansowych

Paulina Szymańska - Skarbnik

Anika Szady, Jagoda Rabaczewska - Kronikarze

Ilona Sadok, Maciej Bielak-Wolanin - Opiekunowie strony www

Serdecznie gratulujemy! Zapraszamy wszystkich chętnych do wstąpienia w szeregi naszego Koła!

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 7