Aktualności


Pokazy w Gminnym Przedszkolu w Kurowie

Image and video hosting by TinyPic

Pierwsze pokazy z wsparciem Fundacji Rozwoju Wolontariatu odbyły się w Gminnym Przedszkolu w Kurowie. W maju wolontariusze starali się zainteresować dzieci chemią podczas trzech spotkań w trakcie których pokazali im  „kolorową chemię” , następnie „chemię wybuchową”,  a na końcu tzw. „chemię z życia wziętą” . Pomimo młodego wieku uczestników pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci czynnie i ochoczo brały udział w przygotowywaniu najbezpieczniejszych doświadczeń. Mamy nadzieje, że spotkanie z chemią będzie początkiem ich "naukowej kariery" w przyszłości ;)

 

 

 

Więcej…
 
Dzień Kariery z Unilevel

 Image and video hosting by TinyPic

 14 marca na Wydziale Chemii odbyło sie spotkanie z przedstawicielkami Unilever. Wydarzenie było podzielone na:

- część wykładową z sesją Q&A, podczas której każdy mógł zadawać pytania dotyczące działalności firmy i planowaniu własnego rozwoju,

- część warsztatową obejmującą grę logistyczna. 

 

 

 

 

Więcej…
 
I etap II Ogólnopolskiego Turnieju All-chemicznego

 Image and video hosting by TinyPic 

 W dniu 12 marca 2016 r. na Wydziale Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, w Budynku Duża Chemia, odbył się I etap II Ogólnopolskiego Turnieju All-chemicznego. Chęć uczestnictwa w II ogólnopolskiej edycji Turnieju zgłosiło aż 41 3-osobowych drużyn. Turniej uroczyście otwarła Pani Prorektor ds. Studenckich, prof. sztuk muz. Urszula Bobryk. Uczestników przywitały również Prodziekan Wydziału Chemii UMCS, dr hab. Anna Deryło-Marczewska, prof. UMCS oraz Przewodnicząca Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego, dr hab. Jolanta narkiewicz-Michałek, prof. UMCS.

 

 

 

Więcej…
 
Drzwi Otwarte UMCS
 

 Image and video hosting by TinyPic

W dniu 11 marca 2016 r. nasze Koło wzięło udział w drzwiach otwartych UMCS. Przez cały dzień prezentowaliśmy się w dwóch miejscach. Na naszym Wydziale na "Dużej Chemii" wystawiliśmy stoisko promocyjne. Uczniowie szkół średnich mogli zobaczyć podstawowe pokazy chemiczne w wykonaniu członków naszego Koła oraz dowiedzieć się jak wygląda studiowanie na naszym Wydziale.

 

 

 

Więcej…
 
Spotkanie z firmą Unilever

 Image and video hosting by TinyPic

W czwartek 18.02 odbyło się spotkanie z przedstawicielem firmy Unilever – Anną Dąbrowską nota bene byłą prezes naszego Koła. Podczas wspólnych rozmów dowiedzieliśmy się wiele na temat działalności korporacji, możliwości odbywania praktyk i staży na terenie Polski, a także za granicą.

Nawiązanie współpracy z międzynarodową korporacją otwiera drzwi do kariery wszystkim studentom UMCS-u !
 
 

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 7