Projekty


"Machu-świstu" PDF Drukuj Email


Projekt, którego celem było ukazanie, że światłowody mogą mięć dynamiczne zastosowanie. Uzyskaliśmy alternatywne urządzenie mogące być użyte w ramach pokazów "Fireshow, ale bez ognia" albo urządzenie treningowe dla członków grup zajmujących się wspomnianą działalnością.

 

Więcej…
 
Fotoniczna Suknia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 03 Czerwiec 2009 19:43

Projekt badawczo-kulturalny, zrealizowany we współpracy ze studentką Wydziału Humanistycznego - panią Anną Wendeker. Członek naszego Koła, wybitna artystka z kulturoznawstwa zaprojektowała i uszyła suknię wieczorową, którą otaczać będzie tajemnicza poświata... A My właśnie tworzymy tę poświatę... Efekt naszej pracy można było zobaczyć 28 stycznia 2009 roku podczas Wydziałowej Konferencji Sprawozdawczej.

 

Zmieniony: Sobota, 14 Czerwiec 2014 12:35
Więcej…
 
Obrazowód PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 03 Czerwiec 2009 19:41

Projekt zrealizowany we współpracy ze studentami z Politechniki Wrocławskiej. Obrazowody są szeroko stosowane jako wzierniki optyczne od choćby w endoskopach w medycynie. Ale czym jest obrazowód i gdzie jeszcze można je znaleść możecie dowiedzieć się z naszej prezentacji...

 

Zmieniony: Sobota, 14 Czerwiec 2014 12:35
Więcej…
 
Światłowody Świecące Bokiem PDF Drukuj Email


Potrzeba jest matką wynalazku, jak mówi ludowa mądrość. Tak samo było w przypadku tego projektu. Poszukujemy metody wymuszenia bocznej emisji światła, ale takiej by była ona równomierna na całej długości światłowodu. Mamy kilka pomysłów i właśnie je badamy... bo przecież miejsc, gdzie można by je zastosować jest wiele.

  

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 2