Historia Koła


Aktualności - Rok 2014
 
Za nami pracowity rok 2014-sty. Czemu pracowity? Sprawdźcie sami!
Więcej…
 
Podsumowanie Roku 2013


 2013-stym wiele się działo, dlatego poniżej przypominamy najciekawsze wydarzenia z naszej działalności z ubiegłego roku.

Więcej…
 
Zmiana nazwy Koła

15 kwietnia 2013 roku na wniosek ówczesnej Prezes Koła, Anny Dąbrowskiej, nastąpiła zmiana nazwy Koła z Studenckie Koło Naukowe Chemików "Alkahest" na Koło Naukowe "Alkahest".
 
Współpraca z etutor.pl
Wpisany przez KN Alkahest   
Czwartek, 26 Grudzień 2013 02:19

 

Nasze koło nawiązało współpracę ze szkołą języka angielskiego online - eTutor.pl.

eTutor.pl to pierwsza w Polsce internetowa szkoła języka angielskiego. Kursy eTutor wykorzystują najnowsze osiągnięcia z dziedziny e-learningu, takie jak multireprezentacja czy algorytm indywidualnie planujący powtórki.

Lekcje w eTutor oparte są o multimedialne materiały, w tym filmy wideo i nagrania MP3 native speakerów. Treść kursu prezentowana jest na różne sposoby za pomocą zdjęć i dźwięku, budując sieć skojarzeń w głowie użytkownika – od pojedynczych słów, do kompletnych wypowiedzi.

 
"Mobilna Nauka 2012"
Wpisany przez KN Alkahest   
Czwartek, 26 Grudzień 2013 02:12

 

Od 10 grudnia 2011 do 15 stycznia 2012, na terenie Lublina i okolic organizowana była rekrutacja studentów, którzy chcieli przyłączyć się do najnowszego projektu Fundacji Rozwoju Wolontariatu „Mobilna Nauka”.

Celem projektu było promowanie wolontariatu w środowisku akademickim oraz rozwijanie i pobudzanie kreatywności wraz z szerzeniem innowacyjnych form edukowania młodzieży gimnazjalnej z zakresu nauk przyrodniczych. Wolontariusze odwiedzili 6 lokalnych szkół z powiatu lubelskiego. Studenci zostali przygotowani przez kadrę trenerów Fundacji Rozwoju Wolontariatu do przeprowadzenia warsztatów z młodzieżą gimnazjalną poprzez szkolenia.

Specjalistyczne szkolenia: pierwsze z pedagogiki zabawy zaś podczas drugiego 6 godzinnego szkolenia studenci-wolontariusze poznali aktywne metody pracy oraz planowali i przygotowali scenariusze pokazów dla uczniów. Projekt „Mobilna nauka” był możliwością wspólnego rozwijania swoich pasji związanych z naukami przyrodniczymi, poprzez przeprowadzanie interaktywnych pokazów wraz z praktycznym wykorzystaniem umiejętności w trakcie przeprowadzania doświadczeń przeprowadzanych w warunkach podobnych do tych jakie panują w laboratoriach.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 9